Mistrzostwa Świata STS 2018 w Liverpoolu

Poznaliśmy najlepszych Timbersportowców Świata!

Polska siódma na Mistrzostwach Świata w sportowym cięciu i rąbaniu drewna, wygrywa Australia.

W piątkowy (19.10) wieczór miały miejsce drużynowe Mistrzostwa Świata STIHL TIMBERSPORTS® w sportowym cięciu i rąbaniu drewna. Reprezentacja Polski zakończyła rywalizację na siódmym miejscu, bijąc w ćwierćfinale drużynowy rekord kraju. Najlepsza okazała się Australia, która ustanowiła nowy rekord świata (45.10 s). Na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja Stanów Zjednoczonych, a na najniższym stopniu podium stanęli Kanadyjczycy.
Reprezentacja Polski przyjechała do miasta Beatlesów jako ubiegłoroczni wicemistrzowie świata. Srebrny medal w 2017 roku był wielką sensacją, a Polakom w zawodach dopisywało szczęście. W tym roku los nie był jednak tak łaskawy i na podium stanęli faworyci z Antypodów i Ameryki Północnej. Na osłodę tegorocznych mistrzostw polskiej reprezentacji pozostaje pobicie krajowego rekordu (56.20 s). Polskę reprezentowali: Arkadiusz Drozdek (Zielona Góra, woj. lubuskie), Jacek Groenwald (Połczyno, woj. pomorskie), Krystian Kaczmarek (Szkaradowo, woj. wielkopolskie) oraz Michał Dubicki (Konary, woj. wielkopolskie).

Klasyfikacja końcowa drużynowych Mistrzostw Świata STIHL TIMBERSPORTS®:

1. Australia
2. Stany Zjednoczone
3. Kanada
4. Nowa Zelandia
5. Czechy
6. Niemcy
7. Polska
8. Szwecja
9. Turcja
10. Francja
11. Szwajcaria
12. Austria
13. Wielka Brytania
14. Norwegia
15. Włochy
16. Holandia
17. Dania
18. Irlandia
19. Rumunia
20. Węgry​
21. Belgia

Polak siódmy w indywidualnych Mistrzostwach Świata drwali, wygrał Australijczyk

W sobotę (20.10) w Liverpoolu odbyły się indywidualne Mistrzostwa Świata STIHL TIMBERSPORTS® w sportowym cięciu i rąbaniu drewna. Wśród dwunastu drwali z całego świata najlepszy okazał się Laurence O'Toole z Australii. Drugi był Matthew Cogar z USA, a na najniższym stopniu podium stanął Martin Komárekz Czech.

Mistrz Polski – Arkadiusz Drozdek zajął siódme miejsce.

Zawodnicy zaprezentowali swoje umiejętności posługiwania się siekierami, piłami ręcznymi i pilarkami w sześciu ekstremalnych konkurencjach (Springboard, Stock Saw, Standing Block Chop, Single Buck, Underhand Chop i Hot Saw) nawiązujących do pracy wykonywanej przez drwali.
Dziesięciokrotny mistrz naszego kraju Arkadiusz Drozdek, który w Wielkiej Brytanii zajął 7 miejsce, uzyskiwał dobre czasy w poszczególnych konkurencjach i nie ustępował pola światowej elicie.

Klasyfikacja końcowa indywidualnych Mistrzostw Świata STIHL TIMBERSPORTS®:

1. Laurence O'Toole (AUS)
​2. Matthew Cogar (USA)
​3. Martin Komárek (CZE)
​4. Robert Ebner (GER)
​5. Nathan Cumberland (CAN)
​6. Jason Wynyard (NZL)
​7. Arkadiusz Drozdek (POL)
​8. Christophe Geissler (SUI)
​9. Pontus Skye (SWE)​
10. Paolo Vicenzi (ITA)